Spolahlivé a overené riešenia

Hyta je značka vytvorená a riadená architektmi. S dlhoročnými skúsenosťami a znalosťami sme schopní vybrať najlepšie technické a materiálové riešenia. Vďaka tomu sa naše budovy vyznačujú kvalitou, bezpečnosťou a komfortom.

MAXIMALIZOVANÁ PREFABRIKÁCIA

Základná montáž len za 5 dní

Hyta je z väčšej časti postavená v pohodlí výrobnej haly s využitím moderných technológií. To ovplyvňuje presnosť budovy a umožňuje zdokonaliť každý detail budovy. Prefabrikované komponenty prichádzajú na miesto a používajú sa na stavbu hotovej budovy. Na mieste sa vykonávajú len nevyhnutné práce, čím sa šetrí čas a zlepšuje sa kvalita stavby. Rámová technológia je takzvaná ľahká technológia, kde deliace steny pozostávajú prevažne z tepelnej izolácie. Takáto priečka účinne chráni pred mrazom a teplom. Vďaka nízkej akumulácii tepla sa dá teplota v interiéri zvýšiť rýchlejšie ako pri murive, čo je pri rekreačných domoch veľmi výhodné. Nízka hmotnosť navyše znamená nižšie náklady na zakladanie a dopravu materiálu.

Energetická účinnosť

Stena, ktorá dýcha a udrží vás v teple

Počas posledných rokov sme vyvinuli ideálnu deliacu stenu, ktorá sa vyznačuje vynikajúcim fyzickým výkonom a minimálnou hrúbkou. To je umožnené použitím vysoko kvalitných izolačných materiálov s vysokými úžitkovými vlastnosťami. Stena má koeficient tepelnej vodivosti 0,163* W/(m2K), čo znamená, že Hyta je energeticky veľmi úsporná a teplejšia ako moderné obytné budovy. Ako hlavnú izoláciu používame minerálnu vlnu, ktorá je prírodným materiálom s najlepšími izolačnými vlastnosťami. Z vonkajšej strany obal zateplíme doskami z drevenej vlny, ktoré zase lepšie udržia teplo, takže stena sa v lete tak rýchlo nezohrieva. Fasáda je namontovaná na dvojitom rošte so vzduchovou dutinou, ktorá umožňuje prirodzené vetranie. Tento typ ozvučnice je otvorený pre difúziu a zabraňuje tvorbe kondenzátu v stene.

* Súčiniteľ vypočítaný pre úsek medzi nosnými nosníkmi, celá stena vrátane tepelných mostov z drevenej zárubne má súčiniteľ 0,19 W/(m2K).

ARCHITEKTONICKÝ DOHĽAD

Kvalita a bezpečnosť

Naše stavby majú rozsiahlu projektovú dokumentáciu s dôrazom na konštrukčnú bezpečnosť a statiku stavby. To je mimoriadne dôležité pri stavbe drevených rámov a často sa prehliada v malých budovách, kde stavebný proces často nevyžaduje architekta. Naša konštrukcia je vyrobená z certifikovaného dreva C24, ktoré sa v dielni montuje do pevných stien a väzníkov pomocou moderných stolárskych spojov, ako sú nalisované závrtné dosky. Na zateplenie používame minerálnu vlnu, čo je ekologický materiál s najlepšími izolačnými vlastnosťami. Kvalitná minerálna vlna má súčiniteľ tepelnej vodivosti o 15 % lepší ako fúkaná drevitá vlna.

KVALITNÉ SPRACOVANIE

Fasáda zo smrekovca

Na fasády našich budov používame výhradne smrekovcové drevo. Ide o drevo s veľmi malým ročným prírastkom, vďaka čomu je mimoriadne trvanlivé a odolné voči poveternostným vplyvom. Obkladové dosky Hyta sú vyrábané špeciálne pre nás. Skutočnosť, že obklad je vyrobený na výrobnej linke, znamená, že dosky môžu byť skryté. Obkladové profily sú vyrezané z najkvalitnejšieho dreva a následne strojovo lakované vo výrobnej hale v jednej z originálnych a jedinečných farieb Hyty. Používame talianske impregnanty na báze oleja a vosku. To všetko robí fasádu Hyta jedinečnou.

* Na obrázku oproti je fasáda Hyta zo surového smrekovca.

PRÍRODNÉ MATERIÁLY

Drevené okná

Drevo má jeden z najnižších koeficientov tepelnej rozťažnosti, vďaka čomu je ideálne pre veľké zasklenie orientované na juh. Stolárstvo sa vyznačuje aj svojou odolnosťou a konštrukčnou tuhosťou, preto majú všetky naše stavby drevené okenné rámy. Sú tiež odolnejšie voči poveternostným vplyvom ako okná z PVC. Drevo je prírodný materiál s dobrou tepelnou izoláciou, ktorý zabezpečuje aj väčšiu infiltráciu vzduchu. Odhaduje sa, že správne udržiavané drevené okná vydržia až 50 rokov. Veľké presklenie v kombinácii s drevenými profilmi a posuvnými oknami poteší každého užívateľa Hyty.

Zaujala Vás ponuka
prefabrikovaných domov?

Využite možnosť nezáveznej cenovej kalkulácie alebo nás neváhajte konktatovať, radi Vám poradíme a preberieme všetky potrebné detaily.

Close Button